A. Le Coq

Vee olulisus inimorganismile

Vett vajab elusorganism õhuhapniku kõrval kõige enam. Ilma veeta ei suuda rakud oma ülesandeid täita. Kuna inimorganism suudab omastada ainult vees lahustunud toitaineid ning seedimine ja ainevahetusprotsessid saavad toimuda üksnes vett sisaldavas keskkonnas, on veel lahustajana ja transpordivahendina organismis oluline roll.
Vee tähtsaimaks ülesandeks meie organismis on kehatemperatuuri säilitamine. Tänu vee aurustumisele nahapinnalt ja kopsude kaudu säilib kehatemperatuur normaalsena isegi siis, kui õhutemperatuur ulatub 40-50 soojakraadini. Seetõttu tuleb kuuma ilmaga vett ka oluliselt enam tarbida.
Inimene – see on vesi! Terve täiskasvanud inimese üldmassist moodustab vesi 60-73%. Meeste organism sisaldab enam vett kui naiste organism, samuti on kõhnade inimeste organism veerikkam kui tüsedamate oma, sest rasvkude sisaldab vett minimaalselt. Näiteks imik sisaldab vett ca 77%, kõhn mees 70%, kõhn naine 60%, tüse mees 50% ning tüse naine vaid 42%.


18. detsember 2010

Vaata lisaks

A. Le Coq toob turule Figuurisõbrad veed

A. Le Coq toob turule kaltsiumisisaldusega vaarika ja mustsõstra maitselised Aura Figuurisõbrad veed. Uued veed on valminud koostöös tervislikku eluviisi propageeriva Figuurisõbrad rühmitusega. 1,5 liitrit vett katab 45% inimese päevasest kaltsiumivajadusest. Loe edasi →

A. Le Coqilt uus vitamiinivee sari Vitamineral

A. Le Coq siseneb veeturul uude kategooriasse, hakates tootma mineraalide ja vitamiinidega rikastatud vett Vitamineral. Esialgu tuleb sarjas turule kaks toodet – füüsilist aktiivsust toetav Power Performance ning vaimset tegevust toetav Mental Performance. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521