A. Le Coq

Viis väga head põhjust suvel vett juua

Luksuslik maasika-viinamarja vesi väikese mündigaVesi on meie keha jaoks sama oluline kui puhas õhk ja hingamine. Kuna kaotame iga päev umbes kaks liitrit vett, tuleb see päeva jooksul asendada – seetõttu on vee joomine sama vajalik igapäevane tegevus nagu söömine, magamine või liikumine.

Aura veebrändi juht Janika Kaur ütleb, et kui vanad eestlased kasutasid vett eeskätt janu kustutamiseks, siis tänaseks on veest kujunenud vaieldamatult üks olulisim ilu- ja tervisetoode. Vesi on leidnud koha naiste käekotis huulepulga ja puudritopsi kõrval, sellel on kindel koht treeningul, tööl ja koduski. Janika Kaur loeb üles VIIS olulist põhjust, miks vesi on palju enamat kui lihtsalt janukustutaja – veendu ise, miks tasub juua vähemalt liiter vett päevas.

Esiteks, vesi hoiab saledana, kuna kiirendab seedimist. Neil, kel mureks aeglane seedimine, tasub esimese asjana hommikul juua klaas vett, millele sobib lisada veidi sidrunimahla. See mõjub ainevahetuse “äratajana” – seedimist tõhustab eriti mineraalvee joomine, “rahulikule” veele võib seedimise kiirendamiseks lisada teelusikatäie oliivõli.

Teiseks, vesi hoiab naha noore ja säravana. Tugeva niisutajana kosutab ja silub vesi nahka, ennetades kortsude teket ning toetades kreemipurgist saadavat efekti. Pole sugugi juhuslik, et soojades lõunamaades müüakse nahale piserdatavat vett spetsiaalsetes spreides ning see on müügil nii apteekides (kreemi kõrval) kui ajalehekioskites.

Kolmandaks, vee joomine aitab väljutada jääkaineid, uhudes läbi neerude organismist jääkaineid, rasvu ja mürke. Eriti tõhusaks viisiks jääkainete väljutamisel on igakuise veepäeva pidamine.

Neljandaks, vesi hooldab juukseid ja küüsi. Tundub uskumatu, kuid veel peituvad mineraalained ja vitamiinid tugevdavad küüsi ja juukseid ning on tasuta iluhoolduse eest. Seetõttu võiks eestlased julgemalt usaldada meie maapõue sügavusest tulevat Värska Minerali, mis on looduslik, sisaldab rohkesti mineraalaineid ja bioloogiliselt aktiivseid komponente ning omab ravitoimet.

Viiendaks, vesi on parima hinnaga ilutoode! Võrreldes kallite potsikute-totsikutega on vesi odavaim ilutoode, samas üks efektiivsemaid. Nii mõnegi peene iluprotseduuri võib lihtsalt vee joomisega asendada!

Nii nagu iga söögi ja joogiga, on ka veejoomisel oluline jääda mõõdukaks, vastasel juhul võite liigse koormusega oma neerudele liiga teha.

 

25. juuni 2013

Vaata lisaks

Suviseid veeretsepte

Muuda vesi omale huvitavaks, lisades juurde puuvilju, köögivilju või ürte. Siin mõned näited tuhandetest võimalustest. Loe edasi →

Mida vee tarbimisel silmas pidada?

Kuigi vee joomine tundub olevat „selge kui seebivesi“, on siin nii mõnigi nüanss, mille vastu me igapäevaselt eksime ja mis vajaks meeldetuletamist: Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521