A. Le Coq

Aura vesi – 410 meetri sügavuselt maapõuest

Meie organism koosneb pea 90% ulatusest veest ning seetõttu on vee joomine meile sama oluline kui hingamine. Vesi – see on Sinu esmane ilutoode, mis peab olema puhas ning kvaliteetne.

A. Le Coq ammutab Aura vett Lõuna-Eesti maapõuest, 410 meetri sügavuselt ordoviitsiumi kihist. Ordoviitsiumi kiht on tekkinud 505 miljonit aastat tagasi, mistõttu on see veekiht kaitstud igasuguste välistegurite eest ning rikas looduslike mineraalide poolest.

Kokku on Eesti maapõues seitse peamist põhjaveekihti, alustades ülemisest: kvaternaari, ülemdevoni, devoni, siluri, ordoviitsiumi, kambriumi ja eelkambriumi veekihid. Põhjaveekihid on Eesti erinevates piirkondades võrreldes maapinnaga erinevatel sügavustel. Näiteks Põhja-Eestis on ordoviitsium kiht 30-60 meetri sügavusel maapinnalt, Lõuna-Eestis asub sama veekiht 400 meetri sügavusel maapinnast.

Maapinnale avanevad veekihid, näiteks Ülemiste järv, toituvad sademeteveest ja on seetõttu otseselt mõjutatud inimtegevusest ja saastatusest. Allapoole jäävad veekihid toituvad omakorda ülemiste veekihtide veest, kus vesi nii kiiresti kui järvedes ei vahetu. Nendes veekihtides, mis jäävad aga 300 – 400 meetri sügavusele, toimub põhjavee toitumine väga aeglaselt ja sealne veevaru on praktiliselt taastamatu – seega mida sügavamalt maapõuest vesi tuleb, seda puhtam ja kaitstum on ta kõikide välistegurite eest on.

10. märts 2011

Vaata lisaks

Mida vesi sisaldab

Lisaks keemiatunnist tuntud H2Ole võib vesi sisaldada ka erinevaid mineraalaineid. Loe edasi →

Mida vee tarbimisel silmas pidada?

Kuigi vee joomine tundub olevat „selge kui seebivesi“, on siin nii mõnigi nüanss, mille vastu me igapäevaselt eksime ja mis vajaks meeldetuletamist: Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521