A. Le Coq

Saaremaa lihatööstus tõi turule seašašlõki A. Le Coq Premiumi marinaadis

Riina Tool Tooma poest ja Mare Koppel Kihelkonnalt usuvad, et A. Le Coq Premiumi õlle mekiga tooted saavad kindlasti populaarseks. Foto: Sander Ilvest

Riina Tool Tooma poest ja Mare Koppel Kihelkonnalt usuvad, et A. Le Coq Premiumi õlle mekiga tooted saavad kindlasti populaarseks. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa lihatööstus on turule toonud tänavuse hooaja nr üks lihatoote – seašašlõki A. Le Coq Premiumi marinaadis.

Koostöös õlletootjaga on uusi tooteid välja nuputatud teisigi. Lisaks õllemaigulisele sealihašašlõkile on suvel kauplustesse müüki tulemas ka grill-liha ja Õllepadrunid. “Mida juuakse suvel šašlõki kõrvale kõige rohkem?
Vaieldamatult on see õlu. Ja mida süüakse õlle kõrvale kõige rohkem? Šašlõkki,“ küsis ja vastas Saaremaa lihatööstuse (SLT) müügidirektor Koit Repnau ise, põhjendamaks, miks otsustati uus suvesari välja töötada koostöös just A. Le Coq’iga.

Kui uurisime uute toodete sortimendiga tutvuma tulnud Saaremaa poodnikelt, mida nad A. Le Coq’i õllemekiga lihatoodetest arvavad, kiideti noid üksmeelselt juba ette ja leiti, et neid tooteid võiks müüa küll.

Riina Tool Saaremaa tarbijate ühistu Tooma kauplusest ja Mare Koppel Kihelkonnalt olid veendunud, et neid tooteid saadab poelettidel kindlasti edu. “Pakend on neil juba väga ilus,” sõnas Koppel. Koit Repnau sõnul pole tarvis ka peljata, et õllemaitse lihamaitsest üle käiks. “Isegi naistele meeldib väga,” tõdes Repnau varasemate degusteerimiste põhjal. Uued Õllepadrunid on juba praegu Tallinna Selverites müügil ja need minevat tootja kinnitusel kui soojad saiad.

Ühtekokku on Saaremaa lihatööstusel tänavu koguni 15 uut toodet. Lisaks A. Le Coq’i sarjale toob SLT turule ka uue šašlõki ja grill-liha tomatikastmes, koorese šašlõki ja grillkaela, laimimaitselise šašlõki ja grill-liha ning ka astelpajumaitselise šašlõki ja grill-liha. “Selline loodussari,” muigas Repnau.

Mõned uued suvetooted on veel: Saaremaa kadakane šašlõkk, mustikane grillkael ja toorvorstid röstsibulaga on samamoodi peagi poodidesse jõudmas. Täiesti uus toode on ka hot dog’i kabanoss ehk viiesesse pakendisse pandud 19 cm pikkused hot dog’i vorstid.

Kui läinud kevadel üllatas SLT kliente neljakandiliste šašlõkiämbritega, siis tänavu on otsustatud taas ümmarguste ämbrite kasuks. Tarbija on tavapärase šašlõkiämbriga rohkem harjunud, seega võeti klientide rõõmustamiseks taas kasutusele ümarapõhjalised potsikud. Uued suvetooted peaksid poes müügis olema aprillikuust.

Refereeritud artikkel: Saarte Hääl, 27. märts 2014.

14. aprill 2014

Vaata lisaks

Vene keiser armastas Eestis pruulitud õlut

Selge on see, et eestlaste jaoks on õlu olnud kogu aeg au sees – olgu siis pühadel, saunaskäigul või toidulaual. Kõnealuse joogi pruulimisel oleme olnud alati meistrid – seda kinnitab ka tõsiasi, et just Eestis toodetud õlu oli 20. sajandi alguses Vene keisrikoja ametlik esindusõlu. Loe edasi →

Kuidas sobitada toitu ja õlut? Õlu toidu saatjana

Õlle ja toidu sobitamisel püsis pikka aega arusaam, et pubis juuakse toidu kõrvale õlut, restoranis saadab aga praadi vein. Suhtumise muutumine toidu ja õlle sobivusse on toimunud viimastel aastatel, kui eesti õlletootjad on õllekultuuri arendamise südameasjaks võtnud – õlu on valitud koguni eesti parimaks toiduaineks. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521