A. Le Coq

Saaremaa lihatööstus tõi turule seašašlõki A. Le Coq Premiumi marinaadis

Riina Tool Tooma poest ja Mare Koppel Kihelkonnalt usuvad, et A. Le Coq Premiumi õlle mekiga tooted saavad kindlasti populaarseks. Foto: Sander Ilvest

Riina Tool Tooma poest ja Mare Koppel Kihelkonnalt usuvad, et A. Le Coq Premiumi õlle mekiga tooted saavad kindlasti populaarseks. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa lihatööstus on turule toonud tänavuse hooaja nr üks lihatoote – seašašlõki A. Le Coq Premiumi marinaadis.

Koostöös õlletootjaga on uusi tooteid välja nuputatud teisigi. Lisaks õllemaigulisele sealihašašlõkile on suvel kauplustesse müüki tulemas ka grill-liha ja Õllepadrunid. “Mida juuakse suvel šašlõki kõrvale kõige rohkem?
Vaieldamatult on see õlu. Ja mida süüakse õlle kõrvale kõige rohkem? Šašlõkki,“ küsis ja vastas Saaremaa lihatööstuse (SLT) müügidirektor Koit Repnau ise, põhjendamaks, miks otsustati uus suvesari välja töötada koostöös just A. Le Coq’iga.

Kui uurisime uute toodete sortimendiga tutvuma tulnud Saaremaa poodnikelt, mida nad A. Le Coq’i õllemekiga lihatoodetest arvavad, kiideti noid üksmeelselt juba ette ja leiti, et neid tooteid võiks müüa küll.

Riina Tool Saaremaa tarbijate ühistu Tooma kauplusest ja Mare Koppel Kihelkonnalt olid veendunud, et neid tooteid saadab poelettidel kindlasti edu. “Pakend on neil juba väga ilus,” sõnas Koppel. Koit Repnau sõnul pole tarvis ka peljata, et õllemaitse lihamaitsest üle käiks. “Isegi naistele meeldib väga,” tõdes Repnau varasemate degusteerimiste põhjal. Uued Õllepadrunid on juba praegu Tallinna Selverites müügil ja need minevat tootja kinnitusel kui soojad saiad.

Ühtekokku on Saaremaa lihatööstusel tänavu koguni 15 uut toodet. Lisaks A. Le Coq’i sarjale toob SLT turule ka uue šašlõki ja grill-liha tomatikastmes, koorese šašlõki ja grillkaela, laimimaitselise šašlõki ja grill-liha ning ka astelpajumaitselise šašlõki ja grill-liha. “Selline loodussari,” muigas Repnau.

Mõned uued suvetooted on veel: Saaremaa kadakane šašlõkk, mustikane grillkael ja toorvorstid röstsibulaga on samamoodi peagi poodidesse jõudmas. Täiesti uus toode on ka hot dog’i kabanoss ehk viiesesse pakendisse pandud 19 cm pikkused hot dog’i vorstid.

Kui läinud kevadel üllatas SLT kliente neljakandiliste šašlõkiämbritega, siis tänavu on otsustatud taas ümmarguste ämbrite kasuks. Tarbija on tavapärase šašlõkiämbriga rohkem harjunud, seega võeti klientide rõõmustamiseks taas kasutusele ümarapõhjalised potsikud. Uued suvetooted peaksid poes müügis olema aprillikuust.

Refereeritud artikkel: Saarte Hääl, 27. märts 2014.

14. aprill 2014

Vaata lisaks

Jõuluporteris hautatud sink pohlaglasuuris

Harrastuskokk Kätrin Maidla poolt valmistatud mõnus jõulusink, mis saab oma maitse magus-tummiselt jõuluõlult ja ümber pidurüü pohlaglasuurist. Tõeline jõuluõhtusöögi lauakuningas, pakkudes maitsenaudinguid igale külalisele. Loe edasi →

Alkoholivaba jõuluglögi õunamahlast

Hea vaheldus hõõgveinile või tavalisele teele külmal talveõhtul. Suured ingverisõbrad võivad ingverikogust suurendada. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521