A. Le Coq

Müügile jõudis alkoholivaba siider Fizz Pear

Eesti siidrituru liider A. Le Coq toob turule alkoholivaba siidri Fizz Pear. Ettevõtte sooviks on pakkuda tarbijatele võimalust nautida ehtsat siidri maitset minimaalse võimaliku alkoholisisaldusega.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on tegemist esimese Eestis toodetud alkoholivaba siidriga. “Siidri valmistamisel kasutatakse õunamahla kääritamisel saadud veini mis tagab siidrile  omase maitse, seetõttu võib meie uus Fizz sisaldada kuni 1,2% alkoholi,” kommenteeris Noop uut toodet. (Analoogselt sisaldab alkoholi ka alkoholivaba õlu ning ehtne kali). Noop kinnitas, et alkoholivaba siider, nagu teisedki naturaalselt kääritatud joogid, sisaldab alkoholi, mis tekib käärimisprotsessi tulemusena. “Kui kastutaksime siidri valmistamisel õunaveini asemel mahla, oleks tegemist hoopis spritzeri aga mitte siidriga,” selgitas Noop.

Ettevõtte juhi sõnul on uus toode mõeldud siiski täisealistele. “Me anname tarbijatele võimaluse valida poest neli korda madalama alkoholisisaldusega siidri ning samal ajal nautida ehtsat siidri maitset,” ütles Noop.

Kuna seadusest tulenevalt ei kehti alkoholivabale siidrile müügipiiranguid, saab toodet osta ööpäevaringselt. Sarnaselt A. Le Coqiga ei soovita ka Eesti Kaupmeeste Liit müüjatel müüa alkoholivaba õlut ja siidrit alaealistele, vaid pakkuda selle asemele mõnda muud sobilikku toodet.

22. märts 2011

Vaata lisaks

Killuke siidri ajalugu

Ülestähendusi kääritatud õunamahla joovastava toime kohta on leitud juba nii egiptuse kui ka sumeri antiikkultuuridest. Arvatavasti on siidri nimetus sama iidse päritoluga kui jook ise. Loe edasi →

Siidri A-B-C

Lahjadest alkohoolsetest jookidest on järjest populaarsust kogumas siider. Poelettidel on joogivalik väga suur ning ostuotsuse langetamine sedavõrd raskem. Et siidrit tundma õppida ning oma lemmikmaitse või mark tuvastada, on teie ees siidri A-B-C. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521