A. Le Coq

Mida arvavad mehed õlut joovast naisest

Millegipärast on meie ühiskonnas sisse juurdunud arusaam, et mehed ja õlu sobivad kokku kui valatult, kuid vaadata naist õllekannu taga tundub paljudele veider. Suure tõenäosusega on selle teooria autoriteks aga naised ise, sest meeste arvamus on risti vastupidine.

Paar aastat tagasi Suurbritannias 2000 mehe seas läbiviidud uuringust* selgus, et tegelikult avaldab meestele hoopis muljet, kui naine julgeb peenema joogi asemel kohtingul valida just õlle. Kuigi tegelikkuses eelistab kohtingu ajal õlut juua ainult üks naine kümnest, siis meeste arvamuse järgi mõjub õlleklaas naise käes seksikalt ning näitab naise iseseisvust ja enesekindlust. Lisaks arvavad mehed, et õlut telliva naisega möödub õhtu lõbusamini. Naised aga leiavad vastupidiselt, et õlleklaas teeb nad mehelikeks ja mitteatraktiivseteks.

Võimalik, et just selline naiste poolt pähe võetud arusaam on põhjuseks, miks näiteks Eestis on naiste osatähtsus kogu õllejoojate seas üsna väike ning seda peetakse pigem meeste joogiks. Mitmetes teistes Euroopa riikides on aga üsna tavaline, et naised joovad õlut. Seega ehk oleks aeg meilgi siin seda arusaama muuta?

  • Uuringu viis läbi Inglismaa ettevõte BitterSweet Partnership 2010. aastal. Uuringu eesmärk oli uurida naiste suhtumist erinevatesse õlledesse ja õlle kui joogi rolli naise elus.
20. aprill 2012

Vaata lisaks

A. Le Coq Imperial pävlis kuningakodade poolehoiu

Ajaloolise traditsiooni taastamisest ja imperaatori perele mõeldud õlle taassünnist otsustasime märku anda ka tänastele Euroopa kroonitud peadele ja nii läks Imperial Goldi ja Imperial Ale’i sisaldav hinnaline saadetis teele kõigisse Euroopa kuningakodadesse ja Luksemburgi Suurhertsogiriiki. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521