A. Le Coq

A. Le Coq alustab Eesti esimese maisiõlle A. Le Coq Maíz tootmist

A. Le Coq alustab esmakordselt Eestis maisiõlle A. Le Coq Maíz tootmist, mille valmistamisel on 20% linnastest asendatud maisilinnastega. Maíz on kerge hele suvine õlu, mis on villitud 0,33 liitrisesse klaaspudelisse ning on saadaval ka unikaalse 6-pakina.

A. Le Coq’i juhataja Tarmo Noobi sõnul soovitakse uue õlle näol pakkuda tarbijatele eksootikat, kuna maisiõlu on eeskätt populaarne lõunamaades. „Need, kes on käinud näiteks Mehhikos või Peruus on kindlasti maisiõllega kokku puutunud, kuna sealses piirkonnas on see õlu väga tavapärane jook,” ütles Noop. Noobi sõnul on maisiõlle valmistamisel asendatud viiendik linnastest maisilinnastega, mis muudab õlle maitseomadustelt kergeks ning seetõttu sobib jook hästi ka mõne piprasema roa täienduseks.

A. Le Coq’i eesmärgiks on jätkuvalt olla Eesti õlleturul suuna rajajaks ning pakkuda tarbijatele erakordsust. „Maíz õlu on Eestis selgelt ainulaande õlu ning usun, et see rikastab poodides pakutavat Eesti õllede valikut ning näitab tarbijatele iidse joogi erinevaid külgi ning mitmekesisust,” ütles Noop. Noop lisas, et sel aastal on ettevõte lisaks uuele maisi õllele turule toonud ka kolmekordselt filtreeritud super-premium klassi kuuluva õlle A. Le Coq Premium Extra.

Uue õlle puhul on tegemist kerge suvise õllega, alkoholisisaldusega 4,6%, mis on pakendatud 0,33 liitrisesse klaaspudelisse. Lisaks üksikpudelile on õlu saadaval ka Eestis ainulaadse 6-pakina. Uue õlle soovituslikuks hinnaks poes on ca 9,90 krooni.

4. mai 2010

Vaata lisaks

Millised on erinevad õllesordid?

Kas hele või tume? Pilsner või porter? Mida aga teha siis, kui süda ja kõht ihkab midagi erilisemat? Siis võiks avastada mõnda uut õllesorti, kuid millist? See artikkel aitab kirevas õllemaailmas pisut orienteeruda. Loe edasi →

A. Le Coq Imperial Ale krooniti Soomes kolmandaks

A. Le Coq Imperial Ale pälvis 22. mail Helsingis rahvusvahelisel õllevõistlusel kolmanda koha. Kokku osales võistluses kümme Eestis ja Venemaal toodetud õlut. Võistluse parimaks õlleks tunnustati Sibirsky Corona ning hõbemedali pälvis samuti Venemaa õlu Mospivo Klassicheskoe. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521