A. Le Coq

Õllekontrolörid alustavad toitlustuskohtade õlleserveerimise hindamist

Alates sellest nädalast hakkavad pubisid külastama õllekontrolörid, kes hindavad õlle õiget serveerimist ning teenindaja teadmisi õlle ja toidu sobitamise kohta. Õllekontrolörid alustavad tööd A. Le Coqi poolt möödunud sügisel ellu kutsutud õllekultuuri arendamise projekti Beer Star raames.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on tegevuse eesmärgiks arendada Eesti õllekultuuri, tõstes meie pubides ja restoranides õlleserveerimise taset. Ta lisas, et projekti raames õpetatakse oskuslikult õlut serveerima 50 toitlustuskohta üle Eesti. “Kuna soovime, et projekt oleks jätkusuutlik ning et pubides ja baarides hoitaks õlleserveerimist ka edaspidi au sees, koolitasime välja õllekontrolörid, kes hakkavad hindama serveerimisoskust Tallinna, Tartu, Pärnu ja Kuressaare  Beer Star märki kandvates kohtades,” lisas Noop.

Ühtekokku koolitati välja 17 õllekontrölori. Neist 10 alustavad tööd Tallinnas, 5 Tartus, üks Pärnus ning üks Kuressaares. Õllekontrolöride ülesanne on hinnata pubis või restoranis serveeritud õlut väljatöötatud kriteeriumite järgi ning kontrollida teenindaja teadmisi õlle ja toidu kokkusobivuse kohta.

Õllekontrolör hindab maksimumpunktidega teeninduskohta kui õlu on serveeritud sobilikust õlleklaasist ning õigel temperatuuril. Serveeritud õlle peal on 2–3 cm õllevahtu. Õlleklaas on asetatud õllealusele ning klaasil olev logo on suunatud kliendi poole. Samuti peab teenindaja vajadusel oskama soovitada õlle kõrvale sobilikke roogasid ning kirjeldada õlle maitset.

Beer Star sertifikaat on välja antud õlut vaid tipptasemel serveerivatele pubidele ja restoranidele, mille tunneb ära ukse peal oleva vastava märgi, õllealuste ning Beer Star nimega märgistatud õllekraanide järgi.

7. veebruar 2012

Vaata lisaks

A. Le Coq Pils pälvis eelmise aasta edukaima toote tiitli

Turu-uuringufirma Nielsen andmetel oli 2011. aasta Eesti edukaim uus toode A. Le Coq Pils õlu. Loe edasi →

A. Le Coq toob turule pühademaigulised eritooted

Eesti suurematesse kauplustesse jõuavad A. Le Coqi poolt spetsiaalselt pühadeks toodetud Jõuluporter ning talvine Fizz Winter Apple. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521