A. Le Coq

Eesti esimene maheõlu Organic Beer

A. Le Coq tõi müügile Eesti esimese maheõlle Organic Beer. Uue õlle valmistamisel on kasutatud mahepõllumajanduses kasvatatud linnaseid ja humalaid.  A. Le Coq on Eesti esimene õlletootja, kellele väljastati  maheõlle tootmiseks Euroopa Liidu nõuetele vastav spetsiaalne sertifikaat.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on mahetooted populaarsust kogumas terves maailmas. “Üha enam on neid tarbijaid ja ettevõtteid, kes soovivad oma tegevusega säästa ümbritsevat keskkonda ning üks võimalus selleks on valida mahetoode,” selgitas Noop uue õlle turuletoomise põhjuseid. “Juhtiva Eesti õlletootjana tunneme vastutust seista õlleturu arengu eest ja laiendada mahetoodete kategooriat ka õlle segmenti,” ütles ta. Samuti soovitakse uue õllega pakkuda midagi uudset ja erakordset, mida ükski kodumaine tootja veel teinud ei ole ning näidata, et mahetoode ei pea olema tingimata kallis ja kättesaamatu tavapoest.

Noobi sõnul on Organic Beer tootmisel kasutatud linnased ja humalad kasvatatud mahepõllumajanduses kehtivate normide järgi ning samuti on maheõlle tootmine täpselt reguleeritud. “Oleme viinud oma tootmisprotsessis sisse vajalikud  täiendused ning läbinud Veterinaar- ja Toiduameti põhjaliku kontrolli, mille tulemusena on meile väljastatud maheõlle tootmiseks spetsiaalne sertifikaat – Mahetoodete tootmise tunnustus nr. 17046,” lausus Noop.

Ettevõte ostab mahelinnaseid Soomest ning mahehumalaid Saksamaalt. Õlle tootmiseks kasutatakse spetsiaalset pärmi, mis ei ole varemalt kokku puutunud teiste tootmises olevate õlledega.

Õllesommeljee Kristjan Peäske sõnul iseloomustab uut õlut nimest lähtuv puhas, karge ja värske maitse, millele annab särtsu hästi balansseeritud kerge humal ning täiendab õllepärmi röstisus. Organic Beer’i sobib juua kergemate toitude kõrvale.

A. Le Coq Organic Beer maheõlu on kerge ja värske maitsega hele õlu, mille alkoholisisalduseks on 4,5%. Uudistoode tuleb müügile 0,5-liitristes klaaspudelites ning  õlle keskmine müügihind kaupluses on 0.95-0.99 EUR.

20. veebruar 2012

Vaata lisaks

Häid ütlemisi ja vanasõnu õlle kohta

“Ära kiida enne õlut, kui ta täieste seisnud ja selginud on” Loe edasi →

A. Le Coq Imperial pävlis kuningakodade poolehoiu

Ajaloolise traditsiooni taastamisest ja imperaatori perele mõeldud õlle taassünnist otsustasime märku anda ka tänastele Euroopa kroonitud peadele ja nii läks Imperial Goldi ja Imperial Ale’i sisaldav hinnaline saadetis teele kõigisse Euroopa kuningakodadesse ja Luksemburgi Suurhertsogiriiki. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521