A. Le Coq

A. Le Coq villib pühadeks klassikalise Jõuluporteri

Eesti suurim õlletootja A. Le Coq toob sellel nädal poodidesse spetsiaalselt talviseks pühadeajaks pruulitud A. Le Coq Jõuluporteri. Traditsioonilise, tummise jõuluõlle pruulimisel on kasutatud spetsiaalseid röst- ja karamell-linnaseid, mis annavad õllele tasakaalukalt mõrkja ja karamellise maitse, samuti porterile omase tumeda värvi.

“Tume ja veidi kangem õlu sobib suurepäraselt jõuluroogade kõrvale olgu selleks siis verivorst, ahjuliha või shokolaadikook, “ ütles A. Le Coq’i juht Tarmo Noop ning lisas, et selle tavalisest Porterist tummisem maitse sobib külmemasse pühadeaega otsekui valatult. Noobi arvates on oluline hoida au sees vanu traditsioone ning see on peamine põhjus, miks A. Le Coq on pakkunud eripruuliga jõuluõllesid juba 1999. aastast alates.

“A. Le Coq on suur traditsioonide austaja ja varasemate aastate jõulumüügid on näidanud, et eripruulitud jõuluõlu meeldib ka tarbijatele,” ütles Noop. Samuti näeb A. Le Coq eripruulis ja sellega kaasaskäivate serveerimise ja toiduga sobitamise nõuannetes head võimalust panustada Eesti õllekultuuri arendamisse.

Jõuluporter tuleb müügile 0,5-liitristes pudelites ning nelipakina, alkoholisisaldusega 6,5%. Õlle soovituslik jaehind on 0,89 €, 4-paki puhul 3,59 €.

Jõuluporterit on soovitatav serveerida 8-15 kraadi juures, spetsiaalsest pokaalile sarnanevast õlleklaasist, mis toob esile õlle aroomi ja maitseomadused. Lisaks traditsioonilistele jõuluroogadele sobib tume õlu lihtsalt niisama nautimiseks kui ka tugevamaitseliste lihatoitude ja juustu kõrvale.

5. november 2012

Vaata lisaks

A. Le Coq alustab Kanadas Premiumi müüki

A. Le Coq Premium jõuab Kanada suurlinnade jaemüügikettidesse. Tegemist on esimese Eesti õllega, mis on saanud ametliku müügiloa sealsel turul. Loe edasi →

A. Le Coq alustab märtsiõlle pruulimist

Müügile jõudis ajalooline märtsiõlle A. Le Coq Imperial Märzen. Tegemist on uue liikmega väärikas Imperiali õllede sarjas, kuhu kuuluvad veel Imperial Gold ja pinnakääritusega valmistatud Imperial Ale. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521