A. Le Coq

Alkoholivaba jõuluglögi õunamahlast

alkovaba glogi
Jõulukuu ja külmad ilmad haaravad käe kuuma jõulujoogi järele. Kas sa aga teadsid, et ääretult maitsva ja mõnusa glögi saab teha ise ka kodumaisest õunamahlast. Nami-Nami perenaine Pille Petersoo katsetas alkoholivaba glögi Aura õunamahlaga ning välja tuli mõnusalt aromaatne jõuluvürtsine jook. Kes soovib, võib lisada joogile ka veidi kalvadost.

kuuele

Kuumuta õunamahl, lisa kaneelikoor ja kooritud ingverijuurejupp, soovi korral ka tähtaniis. Lase joogil umbes veerand tundi kaane all hästi vaikselt tõmmata ja maitsestuda.
Kurna jook läbi sõela ja kuumuta uuesti. Kui soovid magusamat jooki, siis võid lisada veidi mett või fariinisuhkrut, aga Aura 100% õunamahla puhul pole see vajalik.

NB! Kui soovid, siis võid joogi termosesse panna ja nt talvisele piknikule kaasa võtta. Termose eelnev kuumutamine hoiab joogi kauem kuuma. Selleks kalla termosesse keev vesi ja lase 5 minutit seista. Siis kalla vesi minema ja lisa kuum jook.

16. detsember 2013

Vaata lisaks

Tumedast õllest köögis ja klaasis

Restorani Leib, Resto ja Aed eestvedajad Janno Lepik ja Kristjan Peäske avavad tumeda õlle kasutamisvõimalusi köögis ning seletavad, kuidas väärikat jooki oskuslikult serveerida. Loe edasi →

Suviseid veeretsepte

Muuda vesi omale huvitavaks, lisades juurde puuvilju, köögivilju või ürte. Siin mõned näited tuhandetest võimalustest. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521