A. Le Coq

A. Le Coq alustas säilitusainetevaba karastusjookide tootmist

A. Le Coq toodab tuntud karastusjooke Limpa Limonaadi ja Kellukest nüüdsest ilma säilitusaineteta. Säilitusainetevaba limonaadi tootmine on võimalik tänu uuele villimisliinile, mis võimaldab tooteid villida ülikõrgel hügieenistandardil.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi hinnangul on säilitusainetevaba toitumine muutumas trendiks, mistõttu peavad ka toiduainetööstused oma tootmises uute suundadega kaasas käima. Tema sõnul loob trendidega kaasas käimine ja pidev investeering tehnoloogiasse ettevõttele kindla ja tugeva konkurentsieelise. „Viis aastat tagasi tundus ilma säilitusaineteta limonaadi tootmine uskumatuna, kuid tänase tehnoloogia arengu juures on säilitusainevaba limonaadi valmistamine kindlasti uus tase karastusjoogi valmistamise juures,” lausus Noop.

Noobi sõnul saab säilitusainevaba limonaadi valmistamine teoks vaid tänu spetsiaalsele plastpudeli villimise liinile, mille tehas soetas juba 2008. aastal. Kaasaegne liin võimaldab villida tooteid ülikõrgel hügieenistandardil, mistõttu ei ole säilitusainete kaaliumsorbaat ja naatriumbensoaat lisamine karastusjookidele vajalik. „Säilitusainetevaba limonaad pakub täna selgelt ka lastevanematele tervislikumat alternatiivi karastusjookide valikus,” lisas Noop.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisseppa sõnul on innovatsioon toiduainetööstuses ülioluline, sest tarbija muutub üha enam teadlikumaks ning pöörab järjest rohkem tähelepanu tervislikule toitumisele. „Igasugused investeeringud toodete kvaliteedi tõstmisesse tulevad lõpuks kasuks nii ettevõttele kui ka tarbijale endile, kes saavad seeläbi kätte parema toote,” lausus Potisepp.
Potisepp lisas, et kohalikud toidutootjad on kõik oma tootearenduses innovatiivsed ning A. Le Coq on nendest üks hea näide. „Rõõm on tõdeda, et üha enam arvestatakse tarbijate ootustega ning järk-järgult tuuakse turule tervislikumaid tooteid,” lisas Potisepp.

A. Le Coqi sortimendis olev populaarseim karastusjook – traditsioonilise maitsega Limonaad on A. Le Coq’s tootmises olnud 1950. aastatest. Kelluke oli A. Le Coq´i esimene oma retseptuuril valmistatud karastusjook, mis pälvis endises Nõukogude Liidus esimese kvaliteedimärgiga karastusjoogi nimetuse.

11. märts 2010

Vaata lisaks

Uuring: A. Le Coqi karastusjookidel ja vetel on parim hinna-kvaliteedi suhe

Šveitsi organisatsiooni ICERTIAS poolt läbi viidud “Best Buy Award” 2013/2014 uuringust selgus, et A. Le Coqi karastusjookidel ning gaseeritud ja gaasita vetel on tarbijate hinnangul Eesti turul parim hinna- ja kvaliteedi suhe. Loe edasi →

A. Le Coq toob poelettidele Hello Kitty karastusjoogi

Tõime karastusjookide riiulile maailmakuulsa kaubamärgi Hello Kitty, mis on timmitud maasika-vaarika maitseliseks joogiks. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521