A. Le Coq

A. Le Coq alustab Angry Birdsi karastusjoogi tootmist


Eesti suurim joogitootja alustab Angry Birds kaubamärgi all troopilis
e koola maitselise karastusjoogi tootmist. A. Le Coq on ainuke ettevõte Eestis, kellel on õigus selle kaubamärgi kasutamiseks joogisektoris.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on Angry Birds kaubamärgi puhul tegemist väga kuulsa brändiga, mille kasutusõiguste saamiseks ja nõudmiste täitmiseks tuli ettevõttel läbida mitmed tingimused. “Kogu toote väljatöötamisprotsess kestis ligi aasta, kus joogi maitse, pakendikujundus ning –valik tuli eelkõige kinnitada litsentsiomaniku Rovioga,” lausus Noop.

Noop usub, et uus karastusjook osutub tarbijate seas väga populaarseks ühelt poolt tänu tuntud kaubamärgile ja teisalt tänu joogi maitsele. “Angry Birds karastusjook esindab turul täiesti uut troopilise alatooniga koola maitset. Koolajookide mahuline osakaal Eesti karastusjookide turul moodustab Nielseni viimase perioodi andmetel veidi üle 38%, mis näitab, et koola maitse meie tarbijatele meeldib ja on vastuvõetav,” ütles Noop. Samuti on ettevõttel olemas varasem kogemus koolajookide segmenti sisenemisel, kus kolm aastat tagasi turule toodud RC Cola on tänaseks saavutanud koolasegmendis tugeva teise positsiooni. “See annab aluse uskuda, et ka Angry Birds karastusjooki saadab meie turul suur menu ning troopiline maitsenüanss lisab joogile veelgi erilisust,” ütles Noop.

Esimest korda lansseeriti Angry Birds karastusjook aasta alguses Soomes, mida saatis väga suur müügiedu. Lisaks Eestile tuuakse lähiajal  „vihaste lindudega“ koolajoogid turule ka Lätis ja Leedus. Angry Birds karastusjook tuleb müügile 0,33 liitrises purgis ning 1,5-liitrises pudelis.

Angry Birds on tuntud kaubamärk kogu maailmas, mis sai alguse Soome ettevõtte Rovio poolt loodud arvutimängust 2009. aastal. Tänaseks on kaubamärk saavutanud Disney ja Hello Kittyga võrdväärse tuntuse kogu maailmas. Angry Birds kaubamärgi kasutamise ainuõigused joogisektoris kuuluvad vaid A. Le Coqile ning teistele tema ettevõtte Olvi OYJ kontserni kuuluvatele ettevõtetele.

19. juuni 2012

Vaata lisaks

Limpa telefon senistest veelgi vingem – Limpafon VOL3

Juba kolmandat korda toob Elisa koostöös Limpaga turule uue ja ainulaadse Limpa telefoni (Sony-Ericsson W205). Limpa telefonid on tehtud eritellimusena ainult Elisa jaoks ja on seega müügil ainult Elisa esindustes. Loe edasi →

Müügile jõudis nostalgiline karastusjook Punane Sõstar

60-datel aastatel populaarsust kogunud karastusjooki Punane Sõstar on kauplustes tagasi. Retrohõngulist sõstralimonaadi mäletavad kindlasti paljud oma lapsepõlvest, mis 1969. aastal maksis vaid 16 kopikat.
Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521