A. Le Coq

A. Le Coqist saab Muhu Väina regati nimesponsor

MuhuvainEesti suurim joogitootja A. Le Coq ning Muhu Väina regati korraldajad – ESS Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Selts ja Eesti Jahtklubide Liit allkirjastasid lepingu, mille alusel saab A. Le Coqist Muhu Väina regati nimesponsor. A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt toimub 12.-19. juulil, kuhu oodatakse sel aastal pea 120 jahti ja 800 purjetajat nii Eestist kui välisriikidest.

Muhu Väina regati ühe korraldaja, ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilvese sõnul toimus esimene Muhu Väina regatt 1958. aastal, mil vaid kümmekond jahti otsustasid tulla Riiast üleliidulistelt võistluselt purjetades mööda merd Tallinna. “Tänaseks on ligi 60 aastat tagasi toimunud võidu purjetamisest alguse saanud Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises ning ühtlasi ka Läänemere suurim regatt, millest võtavad osa mitusada purjetajat nii Eestist kui välisriikidest,“ ütles Ilves.

Regati muutumine rahvusvaheliste mõõtmetega võistluseks loob ettevõtmisele uued tingimused ja nii suureneb ka vastutus selle läbiviimisel, mistõttu on otsitud regatile juba pikemat aega väärikat nimesponsorit. “A. Le Coq on Eesti suurim joogitootja, kelle panus Eesti sporti ja kultuuri on olnud jätkusuutlik ning eesmärgistatud, mis loob meile omakorda usalduse ka tänase sponsorlepingu sõlmimiseks,” ütles Ilves. Ta lisas, et Muhu Väina regatt saab läbi täiendava toetuse veelgi enam panustada regati rikkalikku kultuuriprogrammi ja korraldusse – ikka selleks et suursündmus oleks nii seikluseks merel kui ka meelelahutuseks Eestimaa erinevates sadamates.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on Muhu Väina regati näol tegemist Eesti ühe vanima ja jätkusuutlikuma sporditraditsiooniga. “Oleme alati väärtustanud nii kultuuri kui spordivaldkonna traditsioone, mistõttu otsustasimegi ühte vanimat ja ainulaadseimat Eesti merevõistlust toetada,” lausus Noop. “Suvi on üürike ning meil on hea meel panna õlg alla nii suure mastaabiga rahvusvahelisele regatile ning Eesti meistrivõistlustele avamerepurjetamises,” lisas ta.

Selle aasta A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt saab avalöögi 12. juulil vastrenoveeritud Kärdla sadamast ning järgmisel päeval toimub esimene etapp Kärdla ringil. 14. juulil suundutakse Kärdlast Kuivastusse ning sealt edasi Pärnusse, kuhu jäädakse suisa kolmeks päevaks. 17. juulil suundutakse Pärnust Roomassaarde, kus regatt ka 19. juulil lõpetatakse.

Muhu Väina regatti korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Alates sellest aastast on pikkade traditsioonidega suvisel suursündmusel nimisponsoriks A. Le Coq. Muhu Väina regati teised suurtoetajad on Selver, Tallink, Saarte Liinid, Helly Hansen/Sportland, Delfi, Joogikulller/Sailor Jerry, Dermoshop, Otterbox, Loodusinvest ja Saaremaa. Koostööpartnerid ja toetajad on Veeteede Amet, Pärnu Linn, Hiiu Vallavalitsus, Muhu Vald, Kärdla Sadam.

Regati veebilhet: www.muhuvain.ee

 

22. aprill 2014

Vaata lisaks

Uuring: A. Le Coqi karastusjookidel ja vetel on parim hinna-kvaliteedi suhe

Šveitsi organisatsiooni ICERTIAS poolt läbi viidud “Best Buy Award” 2013/2014 uuringust selgus, et A. Le Coqi karastusjookidel ning gaseeritud ja gaasita vetel on tarbijate hinnangul Eesti turul parim hinna- ja kvaliteedi suhe. Loe edasi →

Täna alustab Tartus Limonaadi malevarühm

A. Le Coqi ja Tartu linna koostöö tulemusena alustab täna Tartus Limonaadi malevarühm, kelle tööülesanneteks on Tartu laululava ümbruse heakorratööd. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521