A. Le Coq

A. Le Coq tegi Eestis eelmisel aastal rekordmüügi

A.-Le-Coq-logo

A. Le Coqi juht Tarmo Noop tõi hea müügitulemuse põhjusena välja kaks peamist tegurit – sooja suve ning suurenenud müügi laevadele ja sadamates. “Pikk ja ilus suvi tõs

tis meie veekategooria müüki 28%. Enim kasvas magustatud maitsevete ehk near-water’ite osa, mis näitab tarbijate selget soovi ja eelistust lisandväärtusega vete suhtes,” lausus Noop.

Teise olulise tegurina nimetas Noop travel-trade’i 15-protsendilist müügikasvu, millest enamiku moodustab õlle müük. “Eesti õlleturg oli eelmisel aastal viieprotsendilises languses, kuid hoolimata sellest tõusis A. Le Coqi õllede segment 4% ja seda eeskätt tänu müügile laevadesse ja sadamatesse,” ütles ta. Ta lisas, et travel-trade’il on ettevõtte müügis väga arvestatav osakaal, sest valdavalt Soome turistidele müüdav õlle kogus on võrreldav ligi kolmandikuga meie kauplustes ja ho-re-ca sektoris müüdava õlle mahuga.

Noop tõi välja, et A. Le Coq Premiumist on saanud enimostetud importõlle bränd Soomes. “Soomes müüakse Premiumit aastas kolm miljonit liitrit, kui sellele lisada veel travel-trade’i kaudu ostetav õllekogus, on meie turuosa põhjanaabrite juures 5% lähedal.”

Õllede kategoorias osutus edukaks ka ajaloolise taustaga A. Le Coq Imperiali kvaliteetõllede sari. “Imperial Ale ja Gold pälvisid tarbijate poolehoiu tänu unikaalsele pudelile ning erilistele maitsetele. Menukasse sarja lisandub juba sel kuul uus märtsi-tüüpi õlu Imperial Märtzen,” sõnas Noop.

A. Le Coqi grupiväline eksport kasvas möödunud aastal 12%, milles oli oma osa ka möödunud aastal Armeenia ja Ungariga sõlmitud lepingutel. “Eelmisel aastal vähenesid allhanked tütarettevõtetele, kuid selle eest suurenes omatoodete eksport välisturgudele, kuhu müüme peamiselt siidrit ja lahjasid kokteilijooke,” märkis Noop ning lisas, et suuremateks eksportturgudeks on Taani, Ungari, Tšehhi, Ukraina, Kreeka ja Aserbaidžaan. “Ka sel aastal on meil plaanis oma eksporti kasvatada ning esimeste uute lepinguteni jõutakse juba lähiajal,” valgustas Noop ekspordiplaane.

Lisaks õlle ja vee müügile kasvas eelmisel aastal ka ettevõtte spordijookide ja long-drink’ide müük. Teised tootegrupid jäid samale tasemele või langesid veidi.

 

4. veebruar 2014

Vaata lisaks

Pälvisime maineka toidu- ja joogikultuuri auhinna

Euroopa toidu- ja joogikultuuriga seonduvate vennaskondade ühing CEUCO andis esmakordselt Eesti tootjale Aurum Auhinna. Auhind tunnustab ettevõtteid või üksikisikuid, kes aitavad kaasa Euroopa piirkondliku (kohaliku) toidu- ja joogikultuuri arendamisele ja säilitamisele. Esmakordselt pälvis selle Eesti tootjana kõigi Euroopa riikide konkurentsis A. Le Coq. Loe edasi →

Riigi suurem tugi aitaks Eesti brändid maailma

Tarmo Noobi arvamus Eesti ettevõtete ekspordiväljavaadetest
Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521