A. Le Coq

A. Le Coq siseneb siirupite turule

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq siseneb siirupite turule ning toob müügile naturaalset mahla sisaldavad õuna-vaarika, kirsi ja õuna-apelsini maitselised Aura siirupid.

Ettevõtte eesmärgiks on saada käesoleva aastaga 15%-line turuosa Eesti siirupiturul.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on ettevõte juba pikemat aega planeerinud siirupite turule sisenemist, kuna vastav tehnoloogia ja tooraine on A. Le Coq’il juba varasemalt olemas olnud. „Siirupid moodustavad ühe osa kogu joogiturust, millel A. Le Coq veel tänaseni tegutsenud ei ole,” kommenteeris Noop uude segmenti sisenemist. Ettevõtte juht märkis, et uude segmenti sisenemine sobib kokku ka A. Le Coq’i visiooniga – olla juhtiv joogitootja Eestis.

Noobi hinnangul eristub nende toode turul olevatest analoogidest just tervisliku mahlasisalduse poolest. “Usume, et tänu tervislikule, 25%-lise mahlasisaldusega siirupitele saavutame aasta lõpuks 15%-lise turuosa,” on Noop kindel.
Noop lisas, et siirupi tootmine on ühele mahlatootjale loomulik samm, laiendamaks oma mahlatoodete valikut. “Siirup on tuntud kontsentreeritud mahlajook, mida suured pered või lapsevanemad sünnipäevade puhul alati suures koguses joogiks valmistavad,” ütles Noop.

Eestis on siirupite turu mahuks ca 17-19 milj. liitrit arvestatuna ümber valmisjoogile vastavalt tootjate poolt antud soovituslikule lahjendusvahekorrale.

Uued Aura õuna-vaarika, kirsi ja õuna-apelsini maitselised siirupid sisaldavad 25% ulatuses naturaalset mahla, mida on soovituslik lahjendada 1:8-le. Valmisjoogi kalorsus kõigis erinevates maitsetes on 19-20 kcal. Uued siirupid on saadaval 0,5-liitristes plastpudelites ning toote soovitavaks jaehinnaks 12.90-13.90 krooni.
Uued Aura siirupid on suunatud eelkõige lastega peredele, kus on sageli tarvis valmistada suurtes kogustes mahlajooki.

10. veebruar 2008

Vaata lisaks

A. Le Coq mitmekordistas eksporti Kreeka turule

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq on sellel aastal mitmekordistanud eksporti Kreekasse ning müüb Kreeka kõigisse turismipiirkondadesse saartel ja sisemaal A. Le Coq’i klaaspudelis kokteile, Fizz siidrit ja Angry Birds karastusjooke. Loe edasi →

A. Le Coq alustas koostööd suurte Ungari kaubanduskettidega

A. Le Coq alustas eksporti ligi 10 miljoni elanikuga Ungari turule. Aasta aega kestnud eeltöö tulemusena ekspordime iidrit, long-drinki, kokteili- ja karastusjooke Ungari suurimatesse kaubanduskettidesse Tesco, Auchan ja CBA. Eesmärk on saavutada aasta lõpuks 500 000 euro suurune ekspordikäive. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521