A. Le Coq

A. Le Coq mitmekordistas eksporti Kreeka turule

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq on sellel aastal mitmekordistanud eksporti Kreekasse ning müüb Kreeka kõigisse turismipiirkondadesse saartel ja sisemaal A. Le Coq’i klaaspudelis kokteile, Fizz siidrit ja Angry Birds karastusjooke.

Sellel aastal plaanib ettevõte saavutada Kreeka turul 400 000-550 000 euro suuruse ekspordikäibe, mis ületab eelmise aastat müüke 10-kordselt.

“Alustasime Kreeka turule sissemüüki kolm aastat tagasi ja  tänaseks on meil olemas müügivõrk üle kogu Kreeka,” ütles A. Le Coq’i juht Tarmo Noop. Ta lisas, et  Kreekas on ekspordi-hittideks saanud Angry Birds karastusjoogid ja klaaspudelis kokteilijoogid, mille tarbimine on  hüppeliselt kasvanud. “A. Le Coq’i jookide geograafia on aasta-aastalt kasvanud ja Euroopa suvituspiirkonnad on turunduslikult väga õiged paigad toodete müügiks, sest see aitab A. Le Coq’i tooteid tutvustada ka turistide kodumaal,” lisas Noop.

Noop ütles, et karastusjookide ekspordis on ettevõtet saatnud kõige suurem edu Angry Birds turustamisel, nimetatud brändi ainumüügiõigus  joogikategoorias on mitmetel Euroopa turgudel Olvi grupi ettevõtetel.  Alkohoolsetest jookides ekspordib A. Le Coq Euroopasse peamiselt õlut, siidrit ja long-drinke, edukaimad müügiartiklid on Gin Long Drink, Fizz siider ja uuenenud kokteilijoogid klaaspudelis. A. Le Coqi toodete sortimendis on kümme tootegruppi, neist suurimad õlu, vesi, mahl ja karastusjook.

27. mai 2013

Vaata lisaks

A. Le Coq alustab koola tootmist

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq sõlmis maailma suuruselt kolmanda koolajooke valmistava firmaga Ameerikas Cott Beverages Inc.-ga frantsiislepingu Royal Crown Cola tootmiseks ja turustamiseks Eestis. A. Le Coq’i eesmärgiks on aastaga hõivata 20% koolaturust. Loe edasi →

Miljoni eurone investeering mahlatootmisse tõstis Aura mahlaturu liidriks

A. Le Coq kasvatas aastaga kartongpakendis Aura mahlade müüki 19%, saavutades aasta keskmisena rekordilise 32%-lise turuosa. Suure hüppe tagas miljoni euro suurune investeering 2-liitiriste mahlajookide tootmisliini. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521