A. Le Coq

A. Le Coq laiendab ekspordihaaret Lõuna-Kaukaasia riikides

A.LeCoqKaartEesti suurim joogitootja A. Le Coq sõlmis sügise alguses koostöölepingud Armeeniaga oma toodete edasimüümiseks kohalikesse kaubanduskettidesse. Lisaks tavapärastele ekspordiartiklitele nagu siider, kokteilijoogid ja long-dringid, on sealsel piirkonnal suur huvi ka õlle, mahla- ning spordijookide vastu.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on Kaukaasia riikides potentsiaali ekspordiks, kuna sealsel turul on defitsiit erinevate joogitoodete osas. “Piltlikult öeldes on sealne joogiturg olnud pikka aega kinnine, mistõttu puuduvad seal ka osad joogikategooriad nagu kõrre-, vitamiini- ja spordijoogid,” ütles Noop. Ta lisas, et sealsed turud meenutavad aega, mis oli meil 30 aastat tagasi, kus importtooted tundusid väga erilised ja haruldased. “Oleme saanud tagasisidet, et meie tooted on väga kvaliteetsed ning eksklusiivsed, mille eest ollakse tihtilugu valmis ka rohkem maksma.”

Alkohoolsete kokteilijookide ja Fizz siidrite kõrval moodustab  Lõuna-Kaukaasias ja selle lähiümbruses märkimisväärse osa ekspordist ka õlu – A. Le Coq Imperial, Premium ja Alexander. “Vene Keisrikoja esindusõlle taustaga A. Le Coq Imperial ning pndises pudelis Alexander õllesid on sealsele piirkonnale lihtne tutvustada tänu riikide ajaloolisele taustale,” tõi Noop välja õlle ekspordi piirkondlikud eelised.

„Lõuna-Kaukaasiasse minek on üks osa meie selle aasta ühest ekspordi peamisest tegevussuunast – alustada reaalset müüki SRÜ ja endiste liiduvabariikide ida poolsel suunal. Tänaseks on meie tooted juba esindatud lisaks Armeeniale ka Venemaal, Ukrainas ja Aserbaidžaanis. Lähiajal peaksime lepinguni jõudma Gruusiaga,“ lisas Noop.

Armeenia paikneb Väike-Aasia ja Taga-Kaukaasia piirialal. Riigi pindala on 29 800 ruutkilomeetrit ning elanike arv ca 3,23 miljonit.

(Allikas Wikipedia).

7. oktoober 2013

Vaata lisaks

A. Le Coq toetab kahte kutseharidusõppurit 5200 euroga

  A. Le Coq on kaheksa aasta tunnustanud Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse parimaid õpilasi stipendiumitega, sel aastal jagab ettevõte stipendiume koguväärtuses 5200 eurot. Tunnustuse pälvisid heade õppetulemuste eest kaks Lõuna-Eesti Loe edasi → Loe edasi →

A. Le Coq käive kasvas mullu viis protsenti

Soome päritolu Olvi kontserni kuuluva joogitootja AS-i A. Le Coq käive kasvas ettevõtte teatel mullu viis protsenti aasta varasemaga võrreldes.

2011. aastal oli ettevõtte käive majandusaasta aruande järgi 76 miljonit eurot ja puhaskasum 13 miljonit eurot. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521