A. Le Coq

A. Le Coq katkestab laulukooride ja tantsukollektiivide toetamiseks mõeldud kampaania

Alecoq logoA. Le Coq otsustas katkestada märtsi keskel alanud Eesti laulukooridele ja tantsukollektiividele suunatud Premiumi 6-paki toetuskampaania seoses ettevõtmisele osaks saanud avaliku kriitikaga.

Järgneb A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi kommentaar:

Meie kampaania eesmärk on algusest peale olnud toetada kultuuri ja seda läbi Eesti tantsijate ja lauljate. Soovisime kaasa aidata ühe tantsukollektiivi ja ühe laulukoori unistuse realiseerimisele, annetades selleks 6 senti igalt kampaania perioodil müüdud A. Le Coq Premium 6-pakilt. Sageli on jäänud tantsu- ja laulukollektiivide soov esineda näiteks mõnel rahvusvahelisel festivalil või kohaliku kultuuriprojekti algatamine just raha taha.

Kuna selle aasta fookuses on laul ja tants, otsustasimegi väljendada oma toetust lauljatele ja tantsijatele ning kinnitame, et antud kampaania on olnud algusest peale eraldiseisev ja pole kuidagi seotud tänavuse üldlaulu- ja tantsupeoga, millega meie kampaaniat avalikkuses seostati.  Meil on väga kahju, et meie arusaam kampaania ideest erineb avalikus inforuumis kujundatud nägemusest.

A. Le Coq ei soovi oma tegevusega mingilgi moel tekitada ühiskonnas polariseerumist ja negatiivseid tundeid.

Antud juhul näeme, et oleme oma kampaania elluviimisel erinevate huvigruppide tundeid tahtmatult riivanud ning ei näe seetõttu võimalust laulukooride ja tantsukollektiivide toetuseks korraldatud kampaaniaga jätkata. Vabandame nende ees, kelle tundeid ja põhimõtteid antud ettevõtmine riivas ning võtame seda kindlasti arvesse tulevikus taoliste kampaaniate planeerimisel. Vabandame ka nende laulukooride ja tantsukollektiivide ees, kes soovisid projektis osaleda ja on hakanud selleks tegema ka juba ettevalmistusi – loodame, et mõistate tekkinud olukorda.

Peame endiselt oluliseks toetada Eesti kultuuri, sporti, teadus- ja sotsiaalvaldkondi ning erinevaid heategevusprojekte ka tulevikus, andes seeläbi oma panuse Eesti elu paremaks muutmisel. Loodetavasti leiame edaspidi selleks viisi, mis on ühtselt aktsepteeritav kõigile ühiskonna huvigruppidele.

Tarmo Noop,

A. Le Coqi juhataja 

31. märts 2014

Vaata lisaks

A. Le Coq toetab tänavusi tantsu- ja laulupidusid ligi 1 miljoni krooniga

Tänavuse 25. üldlaulu- ja 18. tantsupeo „ÜhesHingamine“ ja Tartu laulupeo suurtoetajaks on A. Le Coq, kes sponsoreerib rahvuslikke kultuurisündmusi ligi miljoni krooniga. Loe edasi →

A. Le Coq plaanib uue kokteilisarjaga jõuliselt eksporti kasvatada

A. Le Coq alustab klaaspudelis kokteilisarja tootmist. Esialgu jõuab turule neli populaarset rahvusvahelist maitset – mojito, cosmopolitan, pina colada ning cuba libre. Uue sarjaga plaanib ettevõte suurendada eksporti nii Põhjamaadesse kui Kesk- ja Lõuna-Euroopasse. Kokteilisarja kolm maitset tuleb müügile ka Eestis. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521