A. Le Coq

Investeerisime ligi 17 miljonit krooni uude mahlatootmisliini

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq hakkab esimesena Eestis tootma kaheliitristes perepakendites mahlajooke Aura Fresh. Ettevõte investeeris uue liini soetamisse ligi 17 miljonit krooni ning soovib kasvatada oma turuosa mahlatoodete kategoorias 30%-ni.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on tegemist ettevõtte jaoks selle aasta suurima investeeringuga ning otsus soetada uus liin tulenes turuolukorrast, kus on ilmselge nõudlus suurtes pakendites mahlajookide järele. „Uuringufirma Nielseni andmetel moodustab 2-liitriste pakendite osakaal mahlaturul veidi üle veerandi ning näeme, et A. Le Coq’il on potentsiaali sellest turust osa saada ning suurendada oma turuosa 30%-ni,” ütles Noop. Noop lisas, et hetkel kuulub Nielseni andmetel A. Le Coq’ile 2010. aasta keskmisena 22% kartong-pakendis mahla turust.

Noobi sõnul müüvad hetkel Eestis 2 liitrises pakendis mahlu vaid välismaised tootjad ning A. Le Coq on esimene kohalik tootja, kes pakub tarbijale võimalust osta mahlatooteid suures perepakendis. Ta lisas, et uus liin võimaldab A. Le Coq’il suurendada mahlajookide tootmist võrreldes varasemaga poolteist korda. „Investeering muudab meie ettevõtte töö ka kulu-efektiivsemaks,” rääkis Noop.

Aura Fresh mahlajoogi perepakendis toodetakse kuute erinevat maitset: apelsini-, punase viinamarja-, jõhvika-, metsamarja, pirni-õuna ja multimahlajooki. Perepakendis mahlajookide orienteeruv hind kaupluses on 22,90-25,90 krooni.

Aura Fresh mahlajoogid on osa Aura naturaalsete ja tervislike jookide tooteperekonnast, kuhu kuulub lai valik mahlu, nektareid ja mahlajooke, lisaks veel veed.

2. detsember 2010

Vaata lisaks

A. Le Coq tegi Eestis eelmisel aastal rekordmüügi

A. Le Coq tegi 2013. aastal Eestis läbi aegade suurima müügitulemuse – kokku läks kaubaks üle 115 miljoni liitri jooke. Suurima kasvu tegi ettevõtte müügis vesi. Omatoodete eksport suurenes 12%. Loe edasi →

A. Le Coq Pils pälvis eelmise aasta edukaima toote tiitli

Turu-uuringufirma Nielsen andmetel oli 2011. aasta Eesti edukaim uus toode A. Le Coq Pils õlu. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521