A. Le Coq

A. Le Coq: iga neljas õlu müüakse sadamapoes või laeval

alc piltEesti suurima joogitootja müük laevadele ja sadamapoodidele on viimase aastaga kasvanud nii liitritelt kui rahaliselt 30%. Kõige suurema osakaaluga eksporttoode laevadel on A. Le Coq Premium. Õllede müügikäive kasvas aastaga 33%, sellele järgneb G:n long drink (kasv 34%) ja Fizz siider. A. Le Coq’i õlle, long drinki ja siidri eksport laevadele ja sadamakauplustele on alates 2005. aastast kuni tänaseni kasvanud ligi 12 korda.

2013. aasta esimese 6 kuuga müüs A. Le Coq nimetatud segmenti ligi 7 miljoni euro eest lahjat alkoholi.

“Eestis ei arvestata travel trade segmenti reaalselt ekspordi hulka, sest Eesti riik saab sellelt sarnaselt sisemaa müügiga aktsiisi, kuid sisuliselt on tegemist reaalse ekspordiga, “ ütles  A.Le Coq-i juht Tarmo Noop. Noop lisas, et turistide poolt kaasa ostetav lahja alkohol on väga suur Eesti riigi aktsiisikassa tõstja. “Tänasel päeval moodustab travel trade segment 25% kogu Eestis müüdud õllest ja ligi 35% siidritest ja long drinkidest,” ütles Noop ja lisas, et ilma selle segmendi olulise tõusuta viimase viie aasta jooksul oleks riiklikud aktsiisilaekumised, vaatamata aktsiisistõusule, selgelt miinuses.

A. Le Coq õllede müük travel trade segmenti on 2005. aastast kuni tänaseni kasvanud liitrites ligi 10 korda, siidrites 50 korda ja long drinkides üle 100 korra.

8. juuli 2013

Vaata lisaks

Kergem on keelata kui mõelda

Alkohol on ühiskonnas tundlik teema ja seda mitte ainult Eestis. Alkoholist tekkivad kahjud ja alkoholi väärkasutus tekitab ühiskonnas pingeid ja paneb riiki mõtlema alkoholipoliitika või selle muutmise peale. Loe edasi →

Täna alustab Tartus Limonaadi malevarühm

A. Le Coqi ja Tartu linna koostöö tulemusena alustab täna Tartus Limonaadi malevarühm, kelle tööülesanneteks on Tartu laululava ümbruse heakorratööd. Loe edasi →

© 2011 A. Le Coq
Tartus:
Laulupeo pst 15, 50050 Tartu
Tel. 744 9711
Tallinnas:
Ruunaoja 2, 11415 Tallinn
Tel. 614 1521